struktura cząsteczek DuoBentu
Poprawa sedymentacji osadu na reaktorach SBR – DuoBent
Artykuł w kategorii:
ARTYKUŁ
,

Poprawa sedymentacji osadu na reaktorach SBR

DuoBent | szybkie oraz wygodne rozwiązanie dla oczyszczali typu SBR


Sekwencyjne reaktory typu SBR pozwalają na elastyczne regulowanie poszczególnymi fazami cyklu w zależności od aktualnego zapotrzebowania eksploatacyjnego, jednakże okresowo pojawiający się problem z sedymentacją osadu czynnego może zaburzać proces oczyszczania ścieków. Zjawisko utrudnionej sedymentacji może być powodowane przez np. puchnięcie nitkowate bądź związane z dopływem dużego ładunku zanieczyszczeń w ściekach. Co więcej, w przypadku miejscowości turystycznych lub obszarów z rozbudowaną gastronomią oraz hotelami mogą pojawić się ścieki bogate w w substancje tłuszczone oraz związki powierzch­niowo czynne, które będą dodatkowo generować powstawanie piany oraz kożucha na powierzchni. Dotyczy to również tkzw. przypadków nagłych jak awarie, ucieczki biomasy, ograniczenia przepustowości, modernizacja czy zwiększony napływ wód opadowych.

W takich sytuacjach konieczna jest interwencyjna lub okresowo stała potrzeba poprawy sedymentacji osadu czynnego. Idealnym rozwiązaniem dla eksploatatorów jest preparat DuoBent, który pozwala na skrócenie cyklu sedymentacji nawet do 20 – 30 minut. Dzięki temu jesteśmy w stanie skrócić cały pojedynczy cykl lub tylko fazę sedymentacji, aby w tym miejscu z kolei wydłużyć fazę napowietrzania w celu poprawy procesu nitryfikacji.

Jest to niezmiernie ważne z punktu widzenia oczyszczalni, które okresowo borykają się z przeciążeniami ładunku w ściekach dopływających.

Zapewniamy wsparcie technologiczne w ramach współpracy


Zapraszamy do kontaktu.

Dowiedz się więcej